– Copy

innowacyjne podejście do laktacji w obliczu współczesnych wyzwań
20-21 stycznia 2024

KONFERENCJA SZKOLENIOWA DLA SPECJALISTÓW OPIEKI LAKTACYJNEJ I OKOŁOPORODOWEJ

KONFERENCJA 2024

Zapraszamy w niezwykłą podróż w świat nauki i wiedzy, podczas której otworzymy drzwi do fascynującej tematyki karmienia piersią.

Nasza konferencja naukowa "Laktacyjny MasterClass" to wydarzenie, w czasie którego zanurzymy się w głębokie i fascynujące aspekty tego procesu, a pokierują nami wybitni eksperci z dziedziny medycyny, nauk społecznych i pokrewnych obszarów.

Dlaczego warto być z nami?


Konferencja to wartościowe źródło informacji, które możesz wykorzystać w pracy lub do dalszej nauki.
Biorąc w niej udział, masz okazję uczyć się od najlepszych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i najnowszymi badaniami.

 

Dla kogo jest nasza konferencja?

 

Wydarzenie dedykowane jest lekarzom, lekarzom dentystom, położnym, pielęgniarkom, doradcom i konsultantom laktacyjnym, fizjoterapeutom,
logopedom, neurologopedom, doulom, promotorom karmienia piersią, lekarzom dentystom,
psychologom oraz wszystkim profesjonalistom zajmującym się szeroko pojętą opieką okołolaktacyjną

Otrzymujesz:


 • Dostęp na żywo do dwóch dni konferencji
 • Możliwość zadawania pytań prelegentom
 • 14 dniowy dostęp do nagrań wystąpień prelegentów wraz z sesjami Q&A
 • Certyfikat
 • Materiały pokonferencyjne
 • Zniżka na kurs 95h Laktacyjny Master Class przygotowujący do egzaminu na IBCLC
 • Zniżka na szkolenia organizowane przez Fundację ,,SPECJALIŚCI DZIECIOM”

Prelegenci

Nasi prelegenci to prawdziwi giganci w dziedzinie
karmienia piersią.


Podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem
i najnowszymi badaniami na temat karmienia piersią.


To unikalna okazja, aby poznać najnowsze odkrycia i zrozumieć znaczenie karmienia piersią
 dla zdrowia dziecka i matki.

Nancy MohrbacherIBCLC, FILCA

Nancy Mohrbacher, IBCLC, FILCA, rozpoczęła pomoc rodzinom karmiącym piersią w 1982 roku jako wolontariuszka wspierająca rówieśnicze.

W 1991 roku uzyskała certyfikat specjalisty ds. laktacji i przez 10 lat prowadziła dużą prywatną praktykę laktacyjną w okolicach Chicago, gdzie pracowała indywidualnie z tysiącami rodzin.

Nancy jest autorką lub współautorką trzech książek dla rodziców karmiących piersią i dwóch dla specjalistów ds. laktacji, w tym swojego podręcznika z 2020 roku, Breastfeeding Answers, Second Edition. Jej aplikacja Breastfeeding Solutions” jest używana na całym świecie, a jej kanał na YouTube ma miliony wyświetleń.

Obecnie tworzy innowacyjne programy edukacji laktacyjnej dla aspirujących i rekertyfikujących się specjalistów ds. laktacji online na stronie LactaLearning.com oraz wygłasza prelekcje na wydarzeniach na całym świecie.

Nancy była jednym z pierwszych 16 wyróżnionych za swój wkład w promocję karmienia piersią tytułem FILCA, Fellow of the International Lactation Consultant Association.

dr n. med. Bożena Dołyk

Doktor nauk medycznych od 24 lat specjalista neurologii dziecięcej. Ukończyła kursy diagnostyki i terapii metodą Vojty w Monachium – u samego twórcy metody i jego współpracowników. Aktualnie jest nauczycielem z zakresu diagnostyki metodą Vojty.. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych (neurologopedia, logopedia kliniczna, integracja sensoryczna i psychomotoryka) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej). Na co dzień pracuje z pacjentami z zaburzeniami neurorozwojowymi , stale pogłębiając wiedzą na temat diagnostyki funkcjonalnej i terapii, wspierających rozwój dziecka.

lek. Agnieszka Browarska IBCLC, CDL

Lekarz specjalizujący się w rozwoju i żywieniu dzieci, IBCLC – Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna, CDL -Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Lekarz Certyfikowany we Wczesnej Diagnostyce Neurorozwojowej Uszkodzeń Układu Nerwowego Niemowląt wg Vojty oraz Prezes Fundacji SPECJALIŚCI DZIECIOM. Mentor zaakceptowany przez International Board of Lactation Consultant Examiners® (IBLCE®) szkolący przyszłych Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych (IBCLC).

lek.Jakub Bargiel

Lekarz specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej. Starszy asystent w Oddziale Klinicznym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Szczękowo-Twarzowej (IAOMS) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej (EACFMS). Jest autorem licznym publikacji naukowych, w tym nowatorskiej techniki plastyki języka w ankyloglosji nazwanej miofrenuloplastyką.

dr n. o kul. fiz. Agnieszka Ptak

Doktor nauk o kulturze fizycznej. adiunkt Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, stypendystka międzynarodowego projektu ENOTHE Współtworzy międzynarodowy zespól badawczy zajmujący się badaniami dotyczącymi procesów zachodzących w układzie mięśniowych pod wpływem działania różnorodnych bodźców w tym czynników terapeutycznych u najmniejszych pacjentów. Przez 12 lat opiekun mmiędzynarodowych praktyk.

lek. Aleksandra Gładyś-Jakubczyk

Lekarz– specjalista neonatolog, w trakcie specjalizacji w dziedzinie pediatrii, Certyfikowany Doradca laktacyjny, Prezes „Fundacji Kochaj mnie…Po prostu”, Mama Maćka i Olka z zespołem Downa

mgr Marcelina Żółtowska

Neurologopeda kliniczny, spec. wczesnej interwencji logopedycznej. Pracuję z najmłodszą grupą pacjentów, dokonuje diagnozy neurologopedycznej noworodka i niemowlęcia, zajmuję się terapią zaburzeń w obszarze kompleksu ustno-twarzowego i realizacji odruchowych reakcji oralnych. W kręgu zainteresowań zawodowych jestem blisko związana z karmieniem piersią i alternatywnymi formami dokarmiania. Staram się przywracać kompetencje mamom na ich drodze karmienia naturalnego.

mgr Dorota Blumczyńska

Ukończyłam wrocławski SWPS, Studium Terapii Rodzin, I stopień szkoły psychoterapii systemowej WTTS, liczne kursy z Rodzicielstwa Bliskości i Rodzicielstwa przez zabawę. Pracuję z rodzicami, rodzinami oraz nastolatkami .Jestem też organizatorką Pierwszej Polskiej Konferencji Rodzicielstwo przez Zabawę i facylitatorką tego nurtu w Polsce. Prowadzę własnego bloga http://by-byc.p

mgr Katarzyna Romaniczyk

Z wykształcenia nauczycielka, filolog, Certyfikowany doradca noszenia dzieci w “Jeszcze bliżej”, Certyfikowany instruktor masażu Shantala Plus, Terapeuta ręki, po kursach: z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, logorytmiki, elementów terapii SI oraz z pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego.

mgr Agata Aleksandrowicz

Z wykształcenia jestem specjalistą z zakresu komunikacji społecznej i PR oraz dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią. Od ponad 11 lat prowadzę największe kompendium wiedzy o karmieniu piersią. Co roku prowadzę warsztaty a udział w nich bierze kilkaset rodziców rocznie  Prowadzę warsztaty na kursie Promotorów Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji. W swojej pracy kieruję się aktualną wiedzą naukową oraz wytycznymi WHO i UNICEF. Jestem współautorką publikacji na temat karmienia piersią. Na co dzień współpracuję z Fundacją Specjaliści Dzieciom

mgr Marta Karwot-Pięta, neurologopeda

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunku: Neurologopedia, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierunku: Logopedia oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Marta Karwot-Pięta jest neurologopedką na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej i Patologii Noworodka w Szpitalu UJASTEK. Prowadzi terapię zaburzeń karmienia w Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii FIZJOMED. Prowadzi również wykłady z zakresu diagnozy zaburzeń karmienia, dysfagii i neurologopedycznej oceny niemowląt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji poświęconych zaburzeniom karmienia. Od lat zajmuje się terapią niemowląt i małych dzieci z trudnościami w realizowaniu funkcji pokarmowych. W dzieciństwie ” niejadek”

mgr farm. Karolina Morze

Karolina jest farmaceutką od 10 lat, a od pięciu lat specjalizuję się w bezpieczeństwie farmakoterapii w okresie laktacji. Działa na rzecz promocji karmienia piersią i edukuję na temat stosowania leków w okresie
laktacji. Ukończyła Farmację na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, przeszła liczne kursy i szkolenia w zakresie laktacji, ukończyłam kurs Specjalista ds. Pharmacovigilance. Brała udział w międzynarodowych i
Polskich konferencjach laktacyjnych w roli prelegenta oraz tłumacza. Na co dzień prowadzi prywatny gabinet farmaceutyczny, gdzie świadczy usługi farmaceutyczne pacjentom – udziela konsultacji i informacji o leku w laktacji, pomaga ustalić bezpieczeństwo terapii, współpracuje z lekarzami, położnymi, pielęgniarkami i monitoruję terapię, a także zbiera dane na temat działań niepożądanych w grupie pacjentek karmiących piersią i ich dzieci. Prowadzi badania na Katedrze Farmacji Klinicznej i Biofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nad problemami lekowymi, które pojawiają się w tej grupie pacjentek. Jest również redaktorką naczelną Wydawnictwa Laktaceuta, w ramach którego wydaje materiały edukacyjne dotyczące terapii u kobiet karmiących piersią i organizuję szkolenia dla medyków oraz osób świadczących wsparcie niemedyczne, a także autorką artykułów i felietonów w książkach i czasopismach branżowych. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej i Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii. Nie ustaję w poszukiwaniu i zdobywaniu wiedzy, ale to co jest dla niej najważniejsze  – ,,Moja praca pomogła i wciąż pomaga wielu mamom uniknąć przedwczesnego odstawienia dzieci od piersi.”

Rada naukowa

dr n. med. lek. Bożena Dołyk specjalista neurologii pediatrycznej

dr n. med. lek. Małgorzata Gillert-Smutnicka specjalistka pediatrii

dr n. o kul. fiz. Agnieszka Ptak

lek. Jakub Bargiel specjalista chirurgii szczękowo - twarzowej

lek. Agnieszka Owczarek specjalistka neonatologii, CDL

lek. Magdalena Castello-Rokicka specjalistka pediatrii IBCLC, CDL

lek. Aleksandra Gładyś-Jakubczyk specjalistka neonatologii, CDL Prezes Fundacji ,,Kochaj mnie...Po prostu"

lek. Agnieszka Browarska IBCLC, CDL Prezes Fundacji ,,SPECJALIŚCI DZIECIOM"

mgr farm. Karolina Morze

Program

Dzień I: 20 stycznia 2024

POWITANIE
 • 8:45-9:00

POWITANIE

Wędzidełko języka laktacyjnym okiem
 • 09:00-10:00
 • Nancy Mohrbacher IBCLC

Wędzidełko języka laktacyjnym okiem

Wędzidełko języka neurologicznym okiem
 • 10:15 - 11:15
 • dr n. med.Bożena Dołyk

Wędzidełko języka neurologicznym okiem

Wędzidełko języka fizjoterapeutycznym okiem
 • 11:30-12:30
 • dr n. o kul. fiz. Agnieszka Ptak

Wędzidełko języka fizjoterapeutycznym okiem

Wędzidełko języka neurologopedycznym okiem
 • 12:45 - 13:45
 • mgr Marcelina Zółtowska

Wędzidełko języka neurologopedycznym okiem

Kto kwalifikuje do zabiegu na wędzidełku języka?
 • 14:00-15:00
 • lek. Jakub Bargiel

Kto kwalifikuje do zabiegu na wędzidełku języka?

Trudne przypadki laktacyjne - rozwiązania nieinwazyjne
 • 15:15-16:15
 • lek. Agnieszka Browarska IBCLC

Trudne przypadki laktacyjne - rozwiązania nieinwazyjne

Prezentacja prac konkursowych
 • 16:30-17:30

Prezentacja prac konkursowych

Dzień II: 21 stycznia 2024

POWITANIE
 • 8:45-9:00

POWITANIE

Historia pozycjonowania i przystawiania do piersi
 • 09:00-10:30
 • Nancy Mohrbacher IBCLC

Historia pozycjonowania i przystawiania do piersi

Q&A z Nancy Mohrbacher
 • 10:30-11:00
 • Nancy Mohrbacher IBCLC

Q&A z Nancy Mohrbacher

Od Matczynej Pielęgnacji do Terapii: Rola Skóra do Skóry w Rehabilitacji i Rozwoju Dzieci
 • 11:30-12:30
 • lek. Aleksandra Gładyś - Jakubczyk

Od Matczynej Pielęgnacji do Terapii: Rola Skóra do Skóry w Rehabilitacji i Rozwoju Dzieci

Poza laktacyjne narzędzia sensoryczne
 • 12:45 - 13:45
 • mgr Katarzyna Romaniczyk

Poza laktacyjne narzędzia sensoryczne

Psychologiczne uwarunkowania karmienia piersią
 • 14:00-15:00
 • mgr Dorota Blumczyńska

Psychologiczne uwarunkowania karmienia piersią

Najnowsze trendy laktacyjne- przystosowanie się specjalisty do dynamicznie zmieniającej się wiedzy
 • 15:15-16:15
 • mgr Agata Aleksandrowicz

Najnowsze trendy laktacyjne- przystosowanie się specjalisty do dynamicznie zmieniającej się wiedzy

ZAKOŃCZENIE
 • 16:15-16:45

ZAKOŃCZENIE

Rejestracja

Organizator

Konkurs naukowy

,,Trudne przypadki kliniczne - rozwiązania nieinwazyjne”

 • Termin nadsyłania prac: 15.09.2023 – 6.12.2023
 • Ogłoszenie wyników: 24.12.2023

 

Cztery nagrodzone przez nas pracę będą przedstawiane na sesji w pierwszym dniu konferencji, a autorzy otrzymają 50% zniżki na udział we wszystkich wykładach

Kontakt

organizacja i pytania, program, prelegenci
kontakt@lekarskimokiem.pl
+48 530531047

problemy techniczne, PR, media kontakt@hafija.pl
+48 604436736